دانستنی, کرم, معرفی برند

کرم رژودرم اصل چه ویژگی‌هایی دارد؟

رکیبات کرم رژودرم

کرم اسکار رژودرم محصولی کاملا طبیعی است که حاوی ویتامین E، آلانتوئین و روغن‌های گیاهی می‌باشد. هریک از مواد تشکیل‌دهنده این کرم، نقش مؤثری در ایجاد اثرات منحصر به فرد این محصول دارند که در زیر به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

آلانتوئین

آلانتوئین یکی از ترکیبات اصلی کرم رژودرم است که مطالعات جدید قدرت تأثیر آن را از لحاظ زیر مورد بررسی قرار داده‌اند:

 • ترمیم و بازسازی سلولی: مهم‌ترین اثر آلانتوئین، تاثیر آن در افزایش سرعت تکثیر سلولی است. این اثر باعث می‌شود بافت سالم به سرعت جایگزین بافت آسیب‌دیده و مرده‌ای شود که با روش‌های مختلف از روی زخم برداشته می‌شود. به این ترتیب زخم‌ها، التهاب، خشونت، و ترک‌های موجود در پوست به سرعت ترمیم می‌شوند.
 • تسکین التهاب
 • مرطوب کنندگی
 • از بین بردن لایه شاخی پوست (کراتولیز): در مطالعات آزمایشگاهی اثرات لیز کننده (از‌بین‌برنده) این ماده بر روی پروتئین‌های مختلف از جمله کراتین ثابت شده است. این اثر یکی دیگر از اثرات مهم آلانتوئین است که موجب می‌شود استفاده از آلانتوئین بر پوست بدن به خصوص صورت به نرمی بیشتر پوست انجامد و همچنین ظاهری سلامت برای پوست به ارمغان آورد.

اسیدهای چرب غیر اشباع (موجود در روغن‌های گیاهی)

این مواد با توجه به ساختمان شیمیایی خود، می‌توانند با تبادل یک الکترون با رادیکال‌های آزاد، رزونانس پایدار ایجاد نمایند و اثر مخرب رادیکال‌های آزاد را کاهش دهند. در تحقیقات اخیر نقش رادیکال‌های آزاد در تشکیل اسکارهای هیپرتروفیک به خوبی نشان داده شده است. به این ترتیب کرم اسکار رژودرم با اثر آنتی‌اکسیدان (ضد رادیکال‌های آزاد) خطر تشکیل اسکارهای هیپرتروفیک و کلوئیدها را پس از ترمیم زخم‌ها کاهش می‌دهد.

ویتامین E

ویتامین E یک آنتی‌اکسیدان شناخته شده است که می‌تواند رادیکال‌های آزاد را پایدار کند بدون آن که خود دچار ناپایداری شود. به این ترتیب، کرم رژودرم با داشتن این ویتامین، می‌تواند آثار مخرب رادیکال‌های آزاد را از بین ببرد.

علاوه بر این، شواهدی نشان می‌دهند ویتامین E از تشکیل اسکارهای هیپرتروفیک پیشگیری می‌کند. همچنین نتایج تحقیقات علمی نشان داده‌اند که استفاده از ویتامین E موجب کاهش قرمزی و اِدِم (تجمع غیرطبیعی آب موجود در پلاسما در فضای میان بافتی، زیر پوست و حفره‌های بدن) ناشی از نور خورشید می‌شود.

ویتامین C

ویتامین C نیز یکی دیگر از آنتی‌اکسیدان‌های شناخته‌شده است که برای حیات پوست ضروری است. این ویتامین محلول در آب همچنین به تنظیم و تحریک ساخت کلاژن و الاستین و کاهش رنگدانه‌سازی در پوست کمک می‌کند. وجود ویتامین C و E در کرم رژودرم کنار یکدیگر موجب تقویت اثر آنها می‌شود، بدین ترتیب که ویتامین C موجب ساخت مجدد ویتامین E و همچنین افزایش اثر آنتی‌اکسیدانی آن می‌شود.

مرطوب‌کننده‌ها

در این کرم از مرطوب کننده‌هایی مانند پروپیلن گلیکول و گلیسرین استفاده شده‌است. تحقیقات نشان داده است که افزایش رطوبت پوست علاوه بر اینکه موجب حفظ زیبایی و شادابی پوست می‌شود، به کاهش التهاب، قرمزی و پرخونی و همچنین تنظیم میزان رسوب کلاژن (در اِسکارها) نیز کمک می‌کند.

لایه‌بردارها

لایه‌بردارهایی که در این کرم وجود دارد (مانند اسید گلیکولیک، اسید سالیسیلیک و اسید لاکتیک) از نوع لایه‌بردارهای طبیعی می‌باشند که استفاده از آن‌ها بر پوست سالم موجب افزایش لطافت و شادابی پوست می‌شود. این ترکیبات همچنین قادر به از بین‌بردن مشکلات سطحی پوست مانند خشکی پوست، پینه و آسیب‌های پوست بر اثر آفتاب می‌باشند.

به علاوه، استفاده از این مواد بر روی اِسکارها موجب از بین رفتن تدریجی آنها می‌شود. مزیت دیگری که این لایه‌بردارها دارند این است که هنگام استفاده از آن‌ها پوسته‌های ظریفی که با چشم قابل مشاهده نیستند جدا شده و در کرم حل می‌شوند؛ سپس این پوسته‌ها هنگام شستشو با آب از روی پوست پاک می‌شوند. همچنین در این روش، لایه‌برداری بدون ایجاد التهاب انجام می‌شود.

بر اساس موارد گفته‌شده، با استفاده از یک کرم رژودرم اصل، می‌توانید چنین تاثیرات ویژه‌ای را تجربه کنید.

خواص رژودرم

به طور کلی این کرم برای موارد زیر می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد:

 •  کاهش آثار زخم، بخیه و سوختگی
 • کاهش اسکار قدیمی و جدید
 • بهبود التهابات پوستی
 • پاکسازی و افزایش لطافت پوست
 • رفع زبری و ضخامت پوست
 • رفع لک‌های سطحی
 • ترمیم جای جوش
 • کنترل خارش پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *